Nowe modele samochodów hybrydowych i elektrycznych pokazują w jakim kierunku kroczy rynek motoryzacyjny. A kroki które stawiają producenci są coraz bardziej odważne, bo muszą być zgodne z nowymi przepisami w UE. Zgodnie z nimi należy ograniczyć emisję spalin. Od 1 stycznia 2020 roku nowe samochody mogą emitować max 95g dwutlenku węgla na kilometr. A jak na samochody hybrydowe zapatrują się kierowcy? Sprzedaż samochodów hybrydowych systematycznie rośnie, bo z jednej strony zmieniające się prawo wymusza zainteresowanie kierowców hybrydami i samochodami elektrycznymi a z drugiej korzyści użytkowania są naprawdę duże.

Samochody hybrydowe czyli co to jest?

Mówiąc hybryda o samochodzie mamy na myśli auto w którym połączono dwa różne napędy czyli silnik elektryczny i spalinowy. W zdecydowanej większości z uwagi na trend ECO pod pojęciem silnika spalinowego trzeba rozumieć silnik benzynowy. Połączenie tych dwóch napędów, elektrycznego i spalinowego daje efekt synergii, ale o plusach i korzyściach napiszemy poniżej.

W zależności od marki a także mocy silników producenci stosują różne rozwiązania techniczne w hybrydach. Jednak działanie silników hybrydowych jest do siebie bardzo podobne. Jednym z rozwiązań jest kiedy silnik spalinowy ma za zadanie ładowanie akumulatora a ten napędza silnik elektryczny. W innym silnik elektryczny napędza koła jednak tu musi korzystać z dodatkowego akumulatora. Taki akumulator służy tylko do jazdy w trybie elektrycznym.

Hybryda pełna, łagodna, mikrohybryda i szeregowa

Na pierwszy rzut oka jest to skomplikowany podział jednak można go uprościć. W niektórych hybrydach silnik elektryczny nie bierze udziału w napędzaniu samochodu. Tak jest w mikrohybrydach (micro hybrid) i łagodnych hybrydach (mild hybrid, MHEV). W pełnej hybrydzie (full hybrid) silnik elektryczny może napędzać samochód jak i wspierać silnik spalinowy.

Samochody hybrydowe podsumowanie

Podsumowując można ująć temat podziału hybryd w następujący sposób. W przypadku pełnej hybrydy nasz samochód jest napędzany przez silnik elektryczny, spalinowy w różnych proporcjach. W jakich? to zależy od producenta. Łagodna hybryda jest napędzana silnikiem spalinowym i dodatkowo elektrycznym.

Jaką hybrydę wybrać?

Zależy. Generalnie hybryda zużywa mniej paliwa i co najważniejsze w obecnym eco trendzie, emituje mniej spalin. Pierwszym argumentem za powinno być spalanie a drugim poziom emisji dwutlenku węgla (CO2). Przed wyborem warto sprawdzić rozwiązania jakie stosuje dany producent. Poniżej przedstawiamy listę sprawdzony i chętnie kupowanych modeli samochodów hybrydowych.

  • TOYOTA Corolla 1.8 Hybrid GPF Active
  • TOYOTA RAV4 2.5 Hybrid Comfort 4×2
  • VOLVO V90 CC B4 D AWD Pro aut
  • FORD Mondeo 2.0 Hybrid Titanium
  • BMW X5 xDrive45e sport-aut
  • MERCEDES-BENZ AMG CLS 53 4Matic+
  • VOLVO V90 B4 D Inscription aut

Korzyści z jazdy. Samochody hybrydowe w trasie

Jest ich dużo. Zdecydowanie mniejsza awaryjność w porównaniu z dieslami a to oznacza niższe koszty eksploatacji. Niższy koszt przejechanego kilometra może mieć tu duże znaczenie dla przyszłego kierowcy. W niektórych hybrydach jest wiele trybów jazdy do wyboru co przekłada się na wspomniane oszczędności w spalaniu.

Jazda hybrydą to radość podróży w ciszy. Dla kierowców i pasażerów którzy cenią sobie komfort jazdy jest to ważny argument.

Jak finansować hybrydę?

W zależności od tego czy nabywcą jest osoba fizyczna czy firma. Nowe samochody samochody można wziąć w leasing lub w najem. W każdym przypadku są korzyści od podatkowych przez zwykłą wygodę. Zachęcamy do zapoznania się z publikacją jak finansować samochód na firmę oraz do kontaktu z doradca ds finansowania.

Mail: biuro@autofines.pl
Telefon: 503-005-202
Kontakt Finansowanie: 507 070 202
Telefon Infolinia: +58 345 85 05