Jednym z warunków osiągnięcia sukcesu w biznesie jest to czy firma realizuje terminowo potrzeby swoich klientów. To co jest istotne, powinna to robić w sposób powtarzalny a to oznacza, że konieczne jest korzystanie z szybkich i sprawdzonych rozwiązań. Przewożenie pracowników, towarów i realizacja prac montażowo-budowlanych to zakres prac w którym przedsiębiorcy wspierają się na autach dostawczych czyli tak zwanych dostawczakach. Tu pojawia się pytanie jak wybrać odpowiedni samochód dostawczy? Czy powinno być to auto nowe czy używane i o jakich parametrach? Dużą pomocą będzie wyszukiwarka aut w której oprócz porównania samochodów można zlecić zakup auta dostawczego z szybką realizacją i finansowaniem.
Jakie parametry powinien mieć samochód dostawczy, aby spełniał pokładane w nim oczekiwania?
Samochód dostawczy w akcji. Transport zamknięty i otwarty
W zależności od charakteru prowadzonej działalności warto rozważyć czy firma potrzebuje małego samochodu dostawczego czy duże auto dostawcze do przewozu większych gabarytowo ładunków. Małe auto dostawcze jest tańsze w eksploatacji, bardziej zwrotne i sprawdzi się przy dostarczaniu produktów dla salonu firan lub sklepu spożywczego. Nie będzie to jednak dobry wybór dla firmy montujące okna gdzie oprócz przewożenia okien, w ciągu dnia samochód pełni rolę przenośnego magazynku na narzędzia i ubrania. Taki samochód powinien mieć wyższą nadbudówkę i dodatkowo warto rozważyć dodatkową adaptację o półki, szafki serwisowe i narzędziowe. Zupełnie inny rodzaj auta będzie potrzebny do przewozu materiałów sypkich. Wtedy warto rozważyć zabudowę typu wywrotka. Dlatego też powinny pojawić się pytania o:
- silnik
- długość
- skrzynia biegów
- rodzaj nadwozia
- ładowność
Ładowność samochodu powinno wybierać się z perspektywą rozwoju firmy a nie na styk, bo po pewny czasie takie auto może być za małe i nie spełniać oczekiwań. Zakup auta dostawczego z myślą użytkowaniu go przez kilka lat pozwoli na uniknięcie takiej pomyłki.
Opinie o modelu i testy. Typowe usterki.
To jedna z obowiązkowych pozycji do sprawdzenia podczas wybierania samochodu dostawczego i furgonu. Jeżeli są dostępne wiarygodne opinie kierowców i testy modelu to koniecznie trzeba się z nimi zapoznać. Dzięki temu można zaoszczędzić sobie rozczarowań dotyczących np. źle wybranego silnika czy stopnia korozji jaki w danym modelu występuje. Innym przykładem jest awaryjności układu elektrycznego czy spalenie. Trudno wyobrazić sobie przedsiębiorcę który bez sprawdzenia tej wartości kupuje samochód dostawczy.
Jak wygląda sieć serwisowa. Samochód dostawczy w praktyce
Warto sprawdzić sieć serwisową i opinie jakie kierowcy wystawiają określonej stacji i warsztatowi. To jest jedna z tych rzeczy, która w krótkim czasie zwróci się z nawiązką, bo pozwala zaoszczędzić pieniądze. Wśród warsztatów samochodów dostawczych i ciężarowych są takie do których samochody przywożone są z odległych stron Polski. To jest efekt rzetelnej obsługi i wykonywania serwisu i napraw na wysokim poziomie.
Auto dostawcze i komfort dla kierowcy
Auto dostawcze powinno być komfortowe dla kierowcy. W zależności od charakteru działalności kierowcy spędzają w szoferce od kilku do kilkunastu godzin. Z tego powodu warto sprawdzić przestrzeń w kabinie, fotel i udogodnienie jakie zapewnia producent w danym modelu. Przykładami mogą tu być asystent martwego punktu czy automatyczny układ włączenia świateł.
Jak finansować samochód dostawczy?
Z naszego doświadczenia polecamy leasing auta dostawczego, pożyczkę leasingową lub kredyt na samochód dostawczy. W każdy przypadku finansowania trzeba spojrzeć na korzyści jakie będzie miał przedsiębiorca. Z tego powodu też warto rozważyć kontakt z doradcą ds finansowania.
W przypadku pytań które z pewnością nasuwają się po lekturze zapraszamy do kontaktu.
Mail: biuro@autofines.pl
Telefon: 503-005-202
Kontakt Finansowanie: 507 070 202
Telefon Infolinia: +58 345 85 05